Eskişehir-Kentpark Eskişehir

Eskişehir'in en güzel parklarından biri olan Kentpark, içerisinde Türkiye'nin ilk yapay plajını barındırması sebebiyle fazlasıyla ilgi çekiyor. Bilinirliğini bu yapay plaj sayesinde arttırmaya devam eden Kentpark'ın içerisinde plaj haricinde oyun grupları, yürüyüş parkurları, restoran ve kafeler yer alıyor.

Kentpark'ın içerisinde bulunan yapay plaj, alanında tek olma özelliği taşıyor. Şehir sınırları içerisinde deniz olmaması dolayısıyla Eskişehir halkının da bir hayli ilgisini çeken bu yapay plajın hemen yanında ise bir yüzme havuzu bulunuyor.

Eskişehir'de Otogar ve Gökmeydan Mahallesi arasında bulunan Kentpark, yüz ölçümü bakımından oldukça büyük bir park. Park içerisinde bir gölet de yer alıyor. Özellikle yaz aylarında göletin içerisinde ki süs balıkları ve ördekler ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyorlar. Ancak burada küçük bir dipnot düşelim; süs balıklarına kesinlikle yem verilmiyor.

Kış aylarında Kentpark'a pek kimseler uğramadığından oldukça ıssız oluyor. Aslında kar yağdığında ve gölet donduğunda Kentpark bambaşka bir güzelliğe bürünüyor.

Kentpark'ın bir başka özelliği de Porsuk Çayı'nın buradan geçiyor olması. Hatta Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bot seferlerinin başlangıç noktası da Kentpark. Özellikle Eskişehir'i günübirlik ziyaret edenlerdenseniz, muhakkak bu bot seferlerinden birine katılmalısınız.

Eğer yolunuz Eskişehir'e düşerse, Kentpark'ı da ziyaret etmeyi lütfen ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.