Çanakkale-Biga Çayı

Hem doğal bir güzelliğe sahip, hem coğrafyası itibariyle göz dolduran hem de yaz turizmi açısından oldukça rağbet görür Çanakkale.

Tüm güzelliklerini görmek için birkaç gün yetmez. İşte bu hem tarihiyle ünlü hem de tatil bölgesi özelliği taşıyan şehrin bir ilçesi olan Biga, eşsiz bir yapbozun en önemli parçasıdır. Çanakkale'yi özetler adeta.

Biga'da bulunan ve aynı ismi taşıyan Biga Çayı, ilçeyi ikiye bölen bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda bu çayın çevresinde Büyük İskender'in savaştığı bilinmektedir. Yaklaşık olarak 80 kilometre olan Biga Çayı, adeta görülmeye değerdir. Karabiga beldesine sadece 3 kilometre uzaktadır ve çayın iki tarafını süsleyen yeşillikler tarafından gizlenmiştir bu eşsiz doğa harikası. Aynı zamanda Marmara Denizi'ne dökülen Biga Çayı, harika bir uyumla akışını sürdürür. Çevresinde barındırdığı yeşilliklerle bir ahenk oluşturur ve kesinlikle bu ahenge şahit olmalısınız. Suya yansıyan ağaçları gördüğünüzde o an harika bir fotoğraf karesi yakaladığınızı fark edeceksiniz ve çayın bu sıcak görüntüsünü ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz.