Rus kontenjanından ucuz tatil


Rusya ve BDT ülkelerinden Türkiye’ye en çoturist getiren tur operatörlerinden Odeon Tours, bu alandaki gücünü iç pazarda da kullanınca yerli turist Ruslardan 250 dolar, Avrupalılardan ise 200 euro daha ucuza tatil yapma fırsatını yakaladı. Geçen sezon iç turizm pazarına da giren Odeon yurtdışında uygulanan konaklama, ulaşım, transfer, rehberlik, şehir gezisi, seyahat sigortası gibi tatili bir paket haline getirerek satınca yerli turistler de yabancılar gibi ucuza tatil imkanına kavuştu. Odeon’un iç pazara yönelik tatil paketiyle 5 yıldızlı otelde bir hafta kişi başına 572 YTL’ye, 4 yıldızlı otellerde 527 YTL’ye, 3 yıldızlı otellerde ise 480 YTL’ye tatil yapmak mümkün hale geldi.


Ünlü oteller de pakette

Rusya ve BDT ülkelerinden yılda 700 bine yakın turisti Türkiye’ye getiren ve bu yüzden de otelcilerin gözdesi olan Odeon, bu gücünü yerli turist için de kullanmaya başladı. Yıllardır ‘yerliye pahalı yabancıya ucuz tatil inanışını’ da ortadan kaldıran uygulamayla, iç pazarda bu yıl 40 bin yerli turiste tatil yaptıracaklarını söyleyen Odeon Tours İç Pazar Yöneticisi Fuat Ersoy, “Yerli turist Avrupalı turist ile aynı olanaklardaki tatile 200 euro, Rus turistlerden ise 250 dolar daha ucuza ulaşabilecek” dedi.

Bu kadar uygun tatil paketleri hazırlamalarında grubun büyüklüğünün ve Rusya ile BDT ülkelerinden getirdikleri turist sayısının önemli bir payı olduğunu belirten Ersoy, “Odeon Tours olarak biz her yıl Türkiye’de yurtdışından 700 binden fazla insana tatil yaptırıyoruz. Bu nedenle otellerle pazarlık yaparken bu toplu satın alma gücümüz etkili oldu. Antalya Bölgesi’nde 57, Bodrum ve Dalaman Bölgesi’nde Baia, Fuga gibi ünlü 60 otelle anlaşmamız var”açıklamasını yaptı.