Atina Selanik Kavala Turu

1.gün / CUMA
İstanbul'dan hareket
( 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi / 23:30 Taksim AKM / 24:00 İncirli Ömür )
> Kadıköy : Evlendirme Dairesi otoparkının yan tarafı ( Garanti Bankası'nın karşı hizası )
> Taksim : AKM önü
> İncirli : E-5 kenarındaki Ömür Plaza önü

2.gün / CUMARTESİ Selanik
Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından İpsala Sınır Kapısı'na ulaşıp geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Yunanistan'a giriyoruz. Sabah Selanik'teyiz.. Beyaz Kule , Atatürk'ün Evi 'ni gezip Yedikule'den manzara seyri yaptıktan sonra otele yerleşme ve dinlenme. Öğleden sonra Kamara , Rotonda , Saint Pantelemion Kilisesi , Ayasofya ve Roma Agorası'nı kapsayan şehir yürüyüşümüzün ardından Aristo Meydanı'nın şirin kafelerinde soluklanıyoruz. Akşam yemeğinde Çiçek Pasajı gibi bir yerde, keyifli bir sofrada lezzetli tatlarla buluşuyoruz.
Konaklama: Selanik

3.gün / PAZAR Atina
Sabah kahvaltı sonrası erken deparla Atina'ya dogru yola cıkıyoruz. Öğle saatlerinde Atina'ya ulaşıp Parlemento Binası, Evzon Askerleri'nin Nöbet Değişim Töreni, Meçhul Asker Anıtı, Panatherian Stadyumu ve Zeus Tapınağı'nı kapsayan şehir turunun ardından otele yerleşme ve dinlenme. Akşam Plaka'da keyifli bir akşam bizleri bekliyor.

4.gün / PAZARTESİ Atina
Sabah kahvaltı sonrası Yunanistan'ın modern yüzünü gözler önüne seren Atina'yı gezmeye devam ediyoruz. Gün içersinde ilk olarak Atina'nın simgesi Akropolis'i gezdikten sonra Agora ve Sytagma Meydanı'nı da gezip öğleden sonra Atina'dan ayrılarak Selanik'e doğru yola çıkıyoruz. Gece Selanik'e ulaşıp otele yerleşiyoruz.
Konaklama: Selanik

5.gün / SALI Kavala İskeçe Gümülcine Dedeağaç
Sabah kahvaltısının ardından erken hareketle Kavala'ya doğru yola çıkıyoruz. Gün içinde ilk olarak Kavala Turu. Mehmet Ali Pasa'nın Evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret ve Su Kemeri ile kale icindeki eski sehrin sokaklarını gezdikten sonra 12:30'da Kavala'da ayrılıyoruz. 1 saatlik yolculuğun ardından ilk durağımız tarihi evleriyle ön plana cıkan İskece. Türk tatlarıyla buluşup eski kenti gezdikten sonra Gümülcine' ye kadar minareleri ve beyaz badanalı evleriyle Batı Trakya köyleri bize eslik edecek. Öğleden sonra Gümülcine'yi gezdikten sonraki durağımız Dedeagac. Akşamüstü güzel sahilinde gezintinin ardından sınıra doğru yolumuza devam ediyoruz. Sınır geçiş işlemleri , Free Shop'ta alışveriş sonrası Türkiye'ye geçiyoruz. Tekirdağ'da yemek molası vererek yolumuza devam ediyoruz. Gece 00:30- 01:00 civarlarında İstanbul'a ulaşıyoruz.

KATILIM / HAREKET
Turumuz 15 kişiyle kesin hareketlidir. Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır. Sınırlı kontenjan ve opsiyonlar nedeniyle rezervasyonunuzu en az 1 ay önceden yaptırmanızı öneririz.

BU TURUN FARKI
:: Turumuz butik bir turdur. Kalabalık gruplar yerine küçük bir grupla gezmenin keyfini yaşatıyoruz.

:: Iskeçe , Gümülcine ve Dedeağaç'ı yol üzerinden geçip gitmeyecek Iskece'de Türk Mahallesi'ni gezip , Türk yemeklerini tadacak , Gümülcine Meydanı'nda şık kafelerde kahve keyfi yapıp Dedeağaç'ın şirin sahilinde yürüyüşün keyfini yaşayacaksınız.

:: Şehir otellerimizi olabildiğince merkeze yakın yerlerden seçiyoruz. Böylece akşamları şehirleri dilediğinizce gezme şansınız var.

:: Turumuz sık sık tekrarlanmakta , mevsime ve beklentilere göre devamlı güncellenmektedir.

:: Rehberimiz sizin bütçenize ve isteklerinize göre yemeklerde sizi yönlendirecek , birçok yerde lezzetli tatları ucuza yeme fırsatı yaşayacaksınız.

VİZE
Yunanistan'a giriş yapabilmek için Schengen vizesi almış olmak gerekiyor. Ayrıca 30000 Euro teminatlı Seyahat Sigortası isteniyor. Bayram dönemlerinden turdan 15 gün öncesine kadar, diğer dönemlerden ise turdan 10 gün öncesine kadar başvuru için gerekli tüm belgeleri bize ulaştırmanız kaydıyla vize başvurunuzu biz yapıyoruz. Vize ücreti ve işlem bedeli + sigorta ücreti 240 YTL'dir. (Seyahat sigortasınız yoksa ayrıca 35 YTL eklenir) Vize başvurunuzu yapmış olmamız vizenin kesin olarak alınacağını göstermez. Vizenin verilip verilmemesi tamamen konsolosluğun insiyatifindedir , tur grubu olarak ve de resmi bir acenta tarafından yapılan başvurular sadece avantaj sağlar .
Çalışma durumunuza bağlı olarak değişen gerekli belgeleri eksiksiz olarak getirmeniz ve de ayrıca kendinize yada 1 . derece yakınlarınıza ait tapu belgesi , banka cüzdanı gibi evrakların ibrazı da vize alma ihtimalini arttıracaktır.

Detayli bilgi icin: www.deepnature.com