Torosların eteğinde yeşil ve mavi... Belek..

"Golf sever misiniz?"
Bu sene hem tatil yapın hem de yeni bir spor dalına adımınız atın!..Belek golf öğrenmek için ideal bir yer!..

Akdeniz'de tarih ile denizin buluştuğu muhteşem bir belde.Hem yüzmeyi hem güneşlenmeyi hem de golf sporunu sevenler için Antalya'nın 40 km. uzağındaki modern tatil merkezi Belek kusursuz olanaklar sağlar. Belek'deki National Golf Club su sporları, 18 delikli profesyonel golf sahası ve 9 delikli akademik sahası ile tatilcilere spor imkanı sağlamaktadır. Ziyaretçiler bölgede Türk mutfağının en güzel menülerini tadabilir. Akşamları açık hava diskoteklerinde eğlenebilirler.

GEZİLECEK ÖNEMLİ YERLER:

ASPENDOS: Aspendos'a giden yolun kenarında Köprü Irmağı üzerinde iyi korunmuş tarihi bir Selçuklu köprüsü görülür. Antik devirlerden kalma en iyi korunmuş tiyatro olan Aspendos tiyatrosu 15.000 kişilik kapasitesi ile bölgenin en iyi korunmuş antik tiyatrosudur. Bugün hala çeşitli konser, bale, opera ve tiyatro gösterileri için kullanılmakta olan tiyatronun koridorları, sahne süslemeleri ve akustiği mimarın ustalığını kanıtlamaktadır. Tiyatronun yakınında bazilika, agora ve Anadolu'nun en uzun su kemerlerinin kalıntıları yer almaktadır.

PERGE: Antik Pampilya Bölgesi'nin önemli bir şehri olan Perge Antalya'dan 18 km. uzaklıktadır ve ilk olarak Hititler tarafından M.Ö 1500 yıllarında kurulmuştur. Aziz Paul ilk vaazlarını burada vermiştir. Tiyatronun sahnesinde ince işlemeli mermer rölyefler yer alır. Şehrin çeşitli yerlerinden derlenmiş diğer eserler stadyum yolunda sergilenmektedir. Ziyaretçiler iki yüksek kule ile şehir kapısını, bir zamanlar mozaiklerle kaplı olan ve dükkanların çevrelediği sütunlu uzun yolu, geniş agorayı ve halk hamamlarını görmeden edemezler.

KURŞUNLU ŞELALESİ: Gerçektende tam bir doğa harikası olan Kurşunlu Şelalesi 100'den fazla kuş çeşidinide içinde barındırmasıyla tam bir cennet.Ayrıca şelalenin arkasındaki gizli mağra ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden biri..

Ne Yenilir?
Akdeniz akşamları gerçekten bir başka oluyor!..
Arkada 3000 metre ortalama ile Toros dağları önde pırıl pırıl suları ile Akdeniz!..

Yiyecek ve İçecek olarak Belek ve Antalya size tavsiyelerimiz olacak.

Belek'den Aspendos'a geziye gidiyorsanız Belkıs koyunde guzel bir öğle yemeği yemek hoş olabilir. Belkıs çayının kıyısında bir kaç tane güzel lokanta var.
Alabalık tavsiye olunur.

Ulaşım

İstanbul'dan çıkışta hava yolunu tercih ederseniz Golf sporu size sadece 1.5 saat uzaklıkta.

Kara yolunu tercih edenler Afyon-Kütahya-Burdur üzerinden Antalya'ya gelince kente girmeden Alanya yönüne dönünce 17 km. sonra Isparta-Kurşunlu Şelalesi sapağı ile karşılaşıyorlar, sapaktan itibaren 6 km. sonra 2 km. devam ederek şelaleye ulaşabilirsiniz.

Serik ilçesine yaklaşırken deniz tarafına ayrılan Belek sapağı ise golf cennetine uzanıyor